į pradžią turinys susisiekite  
2019-2018 ir 2018-2017 m.m. archyvas
Jausmų atspindžiai

       Psichologijos fakulteto klausytojai gruodžio 13 dieną klausėsi gydytojos psichologės Editos Žilienės įtaigiai ir vaizdžiai išdėstytos paskaitos „Jausmų atspindžiai“.

     Nuo pat pirmojo lektorės sakinio klausytojai aktyviai įsijungė į pamąstymus apie kaskart besikeičiančius ir mus nuolatos lydinčius jausmus, emocijas: pyktį, džiaugsmą, liūdesį, pavydą, kerštą, neapykantą ir t.t. Kaip suvaldyti pyktį, kaip įveikti baimę, kaltės ar gėdos jausmus? Ar reikalinga slopinti emocijas? Gydytoja akcentavo, kad „tos pačios akys džiaugiasi, tos pačios akys verkia“. Žmogus per tas pačias mintis gali pasveikti arba susirgti,tad nuo jo paties mąstysenos ir veiksmų priklauso asmeninė gyvenimo kokybė.Lektorė patarė, kaip „galvos stalčiukuose“ susidėlioti mintis, kaip valdyti griaunančius jausmus, kurie sugadina santykius ir susargdina depresija. Gydytoja pamokė mintis reguliuojančių raumenų atsipalaidavimo pratimų.

Fakulteto dekanė Jovita Paulauskaitė padėkojo gydytojai už įdomią paskaitą, o klausytojai ir kitais metais pageidavo susitikimų su šia lektore.

Birutė Nenėnienė ( nuotraukos autorės)