į pradžią turinys susisiekite  
2019-2018 ir 2018-2017 m.m. archyvas
Paskaita Politinių diskusijų fakultete

    Kur galima kreiptis pagalbos

   Kol mes savarankiški ir stiprūs, kol mūsų artimieji neserga, gyvenimas teka sava vaga. Kartais prie arbatos pabambame, kad viskas „toje“ mūsų Lietuvoje blogai. O ar žinome, kur kreiptis pagalbos, kai vienam tampa per sunku susidoroti su sveikatos ar nelaimės sukeltais iššūkiais?

   Vilkaviškio TAU Politinių diskusijų fakulteto klausytojus su socialinio darbo aktualijomis supažindino Vilkaviškio savivaldybės tarybos narė, ilgus metus vadovavusi  savivaldybės socialinės paramos skyriui Danutė Grabauskienė. Detaliai aptarusi šiuo metu veikiančius įstatymus, pranešėja įvardino visas paramos rūšis, pasinaudojimo jomis sąlygas ir galimybes. Sužinojome, kaip ir kada galima gauti pagalbą namuose, kada galima pasinaudoti paramos šeimai tarnybos parama, paragino drąsiau naudotis teikiamomis transporto paslaugomis neįgaliems savivaldybės gyventojams. Supratome, kaip svarbiu bendradarbiauti su seniūnija, šeimos gydytojais, socialinės pagalbos tarnybomis.

   Dažnai pasimetame ir liekame su problemomis vieni, kai nežinome mums valstybės teikiamos pagalbos galimybių. Paskaita buvo nepaprastai naudinga visiems, nes niekada nežinai, kas kiekvieno iš mūsų laukia rytoj.

Leonora Čėplienė

Nuotr. Dalytės Šileikienės