į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
"Kaip susikurti jaukią namų aplinką"

 
Šią vėjuotą Užgavėnių dieną Buities kultūros fakulteto studentai rinkosi į paskaitą, kurią skaitė želdinių specialistė Jolita Tekorienė.
Žiūrėdami į demonstruojamas skaidres, supratome, kad aplinką reikia susikurti pagal kiekvienos šeimos poreikius, o ne žvalgytis į kaimyno sodybą. Vienaip išplanuoti reikia jaunai, skubančiai, turinčiai vaikų šeimai ir kitaip šeimai, kuri dar turi jėgų prižiūrėti augalus, krūmus , gėlynus. Jiems, kaip ir žmonėms, reikia skirti daug laiko, meilės ir rūpesčio. Populiarėja natūralistinis (olandiškos bangos) stilius, kuriame kuo daugiau daugiamečių gėlių ir krūmų. Į tokį gėlyną labai tinka viksviniai augalai, šilokai, dekoratyviniai česnakai, kraujažolės. Po truputį bandoma atsisakyti dekoratyvinės skaldelės. Jei sodiname spygliuočius, įterpkime ir lapuočių. Sklypas atrodys proporcingai, jei vejai skirsime 70 % sklypo ploto. Labai svarbu tinkamas sklypo apšvietimas.
Paskaitą lektorė užbaigė žodžiais: yra sakoma, kad visų pinigų neuždirbsi. Taip ir visų gražių augalų į sklypą nesusodinsi. Cituoju graikų filosofą Platoną; ,,Niekas savaime nėra nei gražu, nei bjauru, bet gražu, jei darom gražiai ir bjauru, jei darom bjauriai"
Leonora Miliauskienė
Nuotraukos Dalytės Šileikienės