į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
Kelionės, kelionės

Kelionės, kelionės...

 

                      Kelionės – vienas pagrindinių pomėgių. Ankstų birželio 6-osios rytą Vilkaviškio TAU Literatūros, kultūros, menų  bei Politinių diskusijų fakultetų senjorai išsiruošė į  pažintinę-edukacinę kelionę aplankyti Jūrų muziejų delfinariumą Klaipėdoje. Po pilnai atnaujintą muziejaus akvariumą ir ekspozicijas lydėjo patyręs gidas, kuris supažindino su pasaulio jūrų grožybėmis. Stebėjome nuostabią delfinų programą ir Kalifornijos liūtų pasirodymą.

                      Kelionės dalyviai apsilankė Dionizo Poškos Baublių muziejuje Bijotų kaime Šilalės rajone. D. Poška įrengė  savo „baublius“ apie 1912 metus, išskobdamas seną didelį ąžuolą. Čia jis įsirengė darbo kambarį. 1971 metais  Baubliai buvo restauruoti, ant jų uždėti stikliniai ir metaliniai gaubtai.

                      Ir paskutinė aplankyta žymi vieta – tai skulptoriaus Vinco Grybo (1890-1941) kraštotyros muziejus Jurbarke. Čia nuo 1929 metų skulptorius gyveno buvusioje Vasilčikovo dvaro kontoroje, kur vėliau įsirengė ir gyvenamąjį namą. Jurbarke skulptorius sukūrė žymiausias savo skulptūras.

                      Kelionės dalyvius lydėjo Vilkaviškio TAU vadovė Dalytė Šileikienė, kuri supažindino ne tiktai su Vilkaviškio rajono istorija, bet ir visos Lietuvos.  Ji akcentavo, kad minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį, turime pažinti mūsų pasiekimus ir iššūkius, toliau kurti Lietuvą ir eiti tuo keliu, kurį nurodė mūsų Lietuvos kūrėjai prieš 100 metų.

 TAU tarybos narė    Danutė Grabauskienė

Nuot. Dalytės Šileikienės