į pradžią turinys susisiekite  
2019-2018 ir 2018-2017 m.m. archyvas
Pasižvalgymai Marijampolėje ir Kudirkos Naumiestyje

          2018 m. gruodžio 4 dieną Buities kultūros fakulteto studentės lankėsi Marijampolės kraštotyros muziejuje. Daug džiugių akimirkų patyrė susipažindamos su Sūduvos krašto istorija, o kai kurie  eksponatai atgijo visų prisiminimuose. Dalyvavome edukacinėje programoje ,,Kūčių tradicijos ir burtai‘‘. Pajutome jau prieš šventines nuotaikas, lektorius išradingai pasakojo kūčių tradicijas ir burtus įtraukdamas visas studentes, kurios noriai dalinosi vaikystės prisiminimais.

     Po to vykome į muziejų įsikūrusį buvusiame Duonos kombinate, kur kolekcininkas Kubilius Kęstutis per 30 metų sukaupė daugybę įvairių automobilių, motociklų, verpimo ratelių, televizorių, radijų, patefonų, skrynių, lagaminų ir t.t.

        Sočiai papietavę Marijampolėje išvykome į Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią, kuri pastatyta 1783 metais pagal karmelito architekto J. Vališausko projektą. Visoms įdomu buvo pažiūrėti išlikusią originalią krikštinimo apeigų vietą, požemyje įrengtas laidojimo patalpas ir t.t.

       Aplankėme V. Kudirkos paminklą,  pastatytą 1934 metais. Garbingai sugiedojome tautišką giesmę. Pakilios nuotaikos nuėjome į V. Kudirkos muziejų, kuris po rekonstrukcijos atrodo įspūdingai. Muziejaus vedėja Irena Zinkevičienė įdomiai papasakojo apie K. Naumiesčio istoriją, dingusį miestą Širvintą, zanavykų drabužius ir t.t. Be abejo daugiausia dėmesio buvo skirta V. Kudirkos veiklai K. Naumiestyje. Daug nuotraukų byloja koks pažangus buvo miestas su įdomiais žmonėmis.

Fakulteto dekanė Irena Adomaitytė (nuotraukos autorės)