Naujienos » Tai nauja
|
Laisvės gynėjų dienai.
Laisvės dienos gynėjų išvakarėse TAU svečiu buvo pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis, Kauno arkikatedroje bazilikoje tarnaujantis kunigas Robertas Grigas. Kunigą prisimename kaip 1991 metų Sausio 13-ją buvusį su Parlameno gynėjais, aukojusį šv. Mišias. Laisvoje Lietuvoje žinome kaip prisiekusį tiesai ir krikščioniškosioms vertybėms, drąsiai išsakantį savo poziciją.
Kunigas Robertas išsamioje paskaitoje „Lietuvos katalikai taikioje rezistencijoje. Žmogaus ir tautos teisių gynimas“ nuosekliai, glaustai, su konkrečiais pavyzdžiais išdėstė Katalikų bažnyčios, tikinčiųjų poziciją sovietinės valdžios metais. Supažindino su pogrindžio leidiniais, jų leidėjais, spausdinimo ir platinimo ypatumais. Atsivežė spausdinimo mašinėlę, kuria buvo dauginama pogrindinė spauda. Pageidavusiems užrašė linkėjimus ant savo poezijos knygelių.
Savęs ir pasaulio pažinimo fakulteto klausytojas Petras Blažukas sudomino taip pat atsinešta spausdinimo mašinėle, kuria sovietiniais laikais jis su žmona Janina slaptai daugindavo draudžiamą literatūrą, padaugino ir R. Grigo knygą „Rekrūto atsiminimai“. Muziejininkė Aušra Mickevičienė svečiui padovanojo savo antrąją knygą, kurioje aprašyti Vilkaviškio krašto kryžiai ir paminklai.
Susitikimas paliko gilų įspūdį. Bet ne tik TAU klausytojams. Ir pačiam lektoriui, kuris pačioje pradžioje prisistatė turįs sentimentų Vilkaviškio kraštui, kadangi mamos gimtinė buvo Sodėnų kaime. O sugrįžęs į Kauną kunigas Robertas Grigas savo facebook paskiroje užrašė tokias mintis:
„DĖKOJU
Vilkaviškio kultūros centrui, žurnalistei Birutei Nėnėnienei, Trečiojo amžiaus universiteto vadovei Dalytei Šileikienei, muziejininkei Aušrai Valuntaitei - Mickevičienei, pogrindžio spaudos leidėjui Petrui Blažukui ir visiems mylimiems mano a+a Mamos kraštiečiams,
šiandien suteikusiems galimybę su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) paskaitų dalyviais
pasidalinti mintimis apie Lietuvos katalikų taikiąją rezistenciją 1969 - 1989 m.
Visada gera sugrįžti į Mamos tėviškę, vaikystės vasarų, poetų, karių, darbščių ūkininkų žemę. Ir sutikti ten tuos pačius tiesą mylinčius, guvaus proto ir jautrios širdies žmones.
AČIŪ Jums už dvasios artumą ir už nuostabias dovanas. Dievo palaimos ateities darbuose.“
Savęs ir pasaulio pažinimo fakulteto dekanė Birutė Nenėnienė.
Nuotraukos dekanės
2024-01-11