Naujienos » Tai nauja
|
Telefoniniai sukčiai
SUKČIAVIMO ATVEJAI kai sulaukiame skambučių iš sukčių. KAIP „NEUŽKIBTI“?
➢Neatsiliepkite nežinomam užsienietiškam telefono numeriui ir neatskambinkite, kai randate tokį praleistą skambutį.
- Niekada neatskleiskite jums telefonu skambinančiam asmeniui nei savo, asmens ar elektroninės bankininkystės, duomenų, nei savo artimųjų konfidencialių duomenų.
- Jeigu sulaukėte skambučio iš asmens, prisistatančio policijos pareigūnu, visada paklauskite jo: vardo, pavardės, tikslaus darbovietės pavadinimo, viršininko vardo ir pavardės. Stebėkite ar skambinantysis nesutrinka.
- Prisiminkite, kad policijos pareigūnai ar banko darbuotojai niekada telefonu jūsų neprašys pateikti bankinių duomenų prisijungimų, asmeninių duomenų ir nesisiūlys ateiti pas jus į namus patikrinti ar jūsų turimi pinigai yra tikri.
- Paprašykite skambintojo jums perskambinti, kad turėtumėte laiko pasitarti su kaimynais ar giminaičiais, ką daryti toliau. Paskambinkite artimiesiems ir išsiaiškinkite ar jiems viskas gerai.
KĄ DARYTI JAU „UŽKIBUS“?
- Jeigu nukentėjote nuo sukčių, apie tai visada NEDELSIANT praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba užregistruokite pranešimą svetainėje www.epolicija.lt.
- Stenkitės kuo geriau įsiminti, su kuo bendravote, ką jums sakė skambinantysis, kaip jis bendravo.
- Jeigu kam nors pateikėte savo asmeninius ar elektroninės bankininkystės duomenis, nedelsiant informuokite apie tai savo banką.
- Telefoninio sukčiaus skambutishttps://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=0fe04e9fb8&attid=0.1&permmsgid=msg-f:1700984907811149429&th=179b1cc2ee625675&view=att&disp=safe