į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos » Tai nauja
Išvyka į Europos kultūros sostinę.

          Išvykoje į Ėuropos kultūros sostinę Kauną TAU klausytojai daug sužinojo,pamatė ir patyrė gausybę malonių įspūdžių. Už tai dėkingi keliautojų klubo vadovei Birutei Miknevičienei, sumaniai suplanavusiai  įvairiapusę vienos dienos išvykos programą.

     Pirmiausia aplankėme Lietuvos banko skyriuje veikiančią pasaulinės reikšmės menininkės Yoko Ono (Japonija) "Ex lt " instaliaciją.Toliau - pasivaikščiojimas po Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, pažintis su jame esančiomis skulptūromis, žymių Lietuvos veikėjų biustais bei jų kūrėjais, stabtelėjimas prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ( apie Nepriklausomybės kovų savanorius autobuse pasakojo nenuilstanti ir keliautoja Danutė Ardzijauskaitė)

           Po to- nuotrauka  atminčiai prie  iškiliausio tautos simbolio - Juozo Zikaro "Laisvės" paminklo. Antrojoje dienos pusėje - įdomi ir išsami pažintis su paties kūrėjo  gyvenimu ir darbais Juozo Zikaro name- memorialiiniame muziejuje su nuostabia gide ir miesto panoramos vaizdais.

       Bet prieš tai keliautojai nemažai laiko praleido Nacionaliniame M..K. Čiurlionio muziejuje. Įsijausdami į virtualios realybės filmą "Angelų takais" pasileido į 25 minučių kelionę su 60- čia tiek žinomų,tiek rečiau matomų M.K. Čiurlionio paveikslų, lydimų paties kūrėjo ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzikos,- pasijuto stebuklinės pasakos dalyviais..Taip pat įprastoje muziejaus erdvėje grožėjosi originaliais M.K. Čiurlionio paveikslais. Radosi laiko dar vienam naujam potyriui -   muziejuje veikiančiai šiuolaikinio meno genijaus Willamo Kentridge) parodai "Tai , ko nepamename".

         Laisvas laikas buvo skirtas pasigrožėti kvepiančiais pavasario žiedais nusėtomis senamiesčio ar Laisvės alėjos erdvėmis, pasisotinti.. Pakeliui į namus dar norėjosi nors vieno žvilgsnio į pavasario žaluma besidabinantį Kauną. Tai išsipildė,pakeliui į namus pasikėlus funikulieriumi ant Aleksoto kalvos ...

Birutė Nenėnienė (nuotraukos autorės)

2022-04-28